i7-4770K pretaktovaný nad 7 GHz !


Ešte pred oficiálnym uvedením Haswell procesorov tu máme sľubný výsledok čo sa týka pretaktovania nových čipov.

Už dlho vieme, že Haswell procesory sa budú dať lepšie taktovať ako ich predchodcovia Sandy/Ivy Bridge. Intel umožnil nastavenia DMICLK/BCLK funkcií a preto nieje žiadnym tajomstvom už dlho, že môžme očakávať (možno aj) rekordy v pretaktovaní. V databáze známeho CPU-Z sa objavil zaujímavý výsledok pretaktovania i7-4770K. Procesor so zakladnou frekvenciou 3,5 GHz bol pretaktovaný na rovných 7012,7 MHz (91.07MHz BCLK*77).


Na pretaktovanie bola použitá základná doska Asus Maximus VI Extreme Edition s čipsetom Z87. Zaujímave však je a ostáva záhadou použitá voltáž, na ktorom bežal pretaktovaný CPU. Až 2,56V musel podľa reportu CPU-Z vydržať procesor. Nikto nevie (zatiaľ) či je to pravda alebo len softvérová chyba, pretože napr. Ivy-Bridge CPU nevydržali viac ako 2.0 V. Aj keď výsledok v CPU-Z sa nedá oklamať, voltáž ostáva záhadou.

Nieje známe ani meno overclockera a ani aké chladenie použil. Pravdepodobne šlo o tekutý dusík pri tak vysokej frekvencii. Jediné s čím si môžme byť istí je, že Haswell sa bude dať lešie „pretočiť“ ako tomu bolo u Sandy/Ivy Bridge súrodencoch.

Zdroj: xbitlabs.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár