Vodou chladené Raspberry Pi


Že nemožné ? Ale kdeže. Pozrite sa na to ako sa dá vyhrať s chladením aj na tomto lacnom kúsku hardvéru, ktorý produkuje len minimálne množstvo tepla.

Vodné chladenie desktopov či dokonca notebookov tu už bolo. Nič výnimočné a prevratné. Ale čo poviete na vodou chladené Raspberry Pi ? Zanietený tweaker z počítačového fóra stránky bit-tech.net, menom Phame, si vzal do hlavy, že prerobí svoje Raspberry Pi úplne originálne ako ešte nikto nie. A podarilo sa mu to. Vodné chladenie fungujúce na tomto maličkom PC už úspešne odvádza aj tú trošku tepla, ktoré Raspberry Pi dokáže vyprodukovať.

Procesor ARM11 tikajúci na 700 MHz sa dá aj bez vodného chladenia „vyhnať“ až na 1 GHz. No ak chcete vymačkať z neho viac spravíte takúto šialenosť a nahodíte naň vodníka :-). Phame nazval svoj projekt „Wet Pi“ čo hovorí za všetko. Zaujímavo je riešená vodná pumpa, ktorej na svoje napájanie postačí len „šťava“ z USB portu. Ak vás zaujalo Wet Pi, čo myslím, že určite áno, môžte si prečítať celé vlákno priamo na fóre bit-tech.net.

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdroj: forums.bit-tech.net / pc.zoznam.sk

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár