Intel prinesie procesory Xeon aj do notebookov


Serverové Xeon procesory plánuje Intel priniesť aj do bežných notebookov.
Skylake architektúra procesorov nedorazí do notebook len v podobe obyčajných mobilných procesorov, ale aj v podobe výkonných Xeon modelov, ktoré sú viac známe zo serverov. Intel sľúbil, že v notebookoch budú konkrétne modely z rodiny E3-1500M v5 a tieto procesory Skylake architektúry poskytnú „schopnosti pracovných staníc v prenosných zariadeniach“. Procesory zároveň prinesú moderné technológie ako Thunderbolt 3 či podporu Intel vPro technológie a nebudú chýbať ani USB porty typu C. Pre pamäte bude dôležitá podpora ECC, vďaka ktorej budú automaticky opravované chyby.
Pracovná stanica Eurocom Panther 5 môže obsahovať aj procesory Intel Xeon E5-2600 v2 rodiny
S rastúcim výkonom procesorov rastie aj počet prenosných pracovných staníc. Xeon procesory sme už v mobilných pracovných staniciach vidieť mohli, príkladom je napríklad notebook Eurocom Panther 5. Takéto počítače mali však vždy pomerne hrubé telo kvôli dostatočnému vetraniu a boli ťažké. Uvidíme, ako si pri nových Xeon procesoroch výrobcovia poradia so šasi notebookov aby sa v nich procesory neusmažili.
Intel zatiaľ neprezradil konkrétne parametre procesorov ani dátum uvedenia. Očakáva sa však, že Intel viac prezradí na IDF15 v San Franciscu už budúci týždeň.
Zdroj: hexus

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár