K dispozícii sú prvé zábery z GoPro dronu


Spoločnosť GoPro, preslávená vďaka kvalitným kamerám, by mala uviesť v prvej polovici budúceho roku svoj vlastný dron. 
Zatiaľ nie je jasné, ako by mal vyzerať, prípadne akými funkciami bude disponovať. Tvorcovia nemali príliš veľkú chuť niečo prezrádzať. Včera však spoločnosť priniesla na svojom YouTube kanáli krátke, dvojminútové video zobrazujúce zábery z dronu na ktorom bola umiestnená kamera GoPro Hero 4. Na videu na konci článku si môžete všimnúť, že zábery sú plynulé a stabilné.
Vo videu nájdeme na začiatku oznam hovoriaci o tom, že sa jedná o prototyp produktu ktorý už teraz dokáže zabezpečiť neuveriteľnú kvalitu záberov. Podľa spoločnosti video natočené z dronu nebolo nijako upravované, a stabilizácia obrazu nie je umelo potlačená.
Z videa sa však nedozvieme žiadne bližšie špecifikácie. Za zmienku by možno stála skutočnosť, že najvyššia možná kvalita videa sa dá nastaviť na hodnotu 1440p, a nie až do rozlíšenia 4K. Hero 4 kamera, použitá na snímanie videa, je však schopná zaznamenať video aj v tomto rozlíšení.
Existuje možnosť, že dron od spoločnosti GoPro bude možné použiť s už existujúcimi kamerami, alebo prídu vývojári na trh s kompletne novým produktom určeným práve pre dron. V tejto chvíli o tom môžeme len špekulovať, na potvrdenie jednej alebo druhej možnosti si budeme ešte musieť počkať.

Zdroj: techradar

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár