OnePlus X oficiálne: kvalitné spracovanie, solídny výkon a cena 269€


Spoločnosť OnePlus pridáva do svojej ponuky ďalší smartfón s výhodným pomerom cena/výkon. Model X však ponúkne aj luxusné spracovanie.
OnePlus X sa chce od predošlých modelov OnePlus One a OnePlus 2 odlíšiť, čo sa mu darí hneď dizajnom. Konštrukcia smartfónu je kvalitná a na výber bude Onyx variant alebo limitovaný počet Ceramic modelu. Rozdiel medzi týmito dvoma modelmi nebude len vo farbe. Onyx je vyrobený zo skla a kovového rámu. Ceramic poskytne ešte luxusnejšiu konštrukciu nakoľko telo smartfónu je keramické s tvrdosťou 8,5 stupňa na Mohsovej stupnici tvrdosti, čo je vysoká hodnota a znamená to, že telefón je veľmi odolný proti poškrabaniu. Spoločnosť pri výrobe tohto modelu „upiekla“ pláty pri teploty 1482°C vo formách zo zirkónu a následne ich nechala chladnúť 2 dni. Vďaka tomu materiál získal nadštandardnú odolnosť. Onyx aj Ceramic smartfóny nakoniec prešli niekoľkými procesmi leštenia aby získali esteticky atraktívny vzhľad. Výrobca neodflákal ani hrany telefónu, ktoré sú z lešteného hliníka.
 comes-with-16gb-of-internal-storage
Rozmery novinky sú 140x69x6,9mm pri hmotnosti 138g (variant Onyx). AMOLED displej má veľkosť 5“ a ponúkne rozlíšenie 1920x1080px, čo vo výsledku dáva 441 pixelov na palec. Niekoho možno prekvapí použitá SoC, ktorou je 4-jadrový Snapdragon 801 s taktom 2,3GHz. Hrubého výkonu má síce dosť, nie je však 64-bitová, čo však nepredstavuje veľký problém. Štedrá je však RAM, ktorá má 3GB. Vnútorné úložisko poskytne 16GB miesta, ktoré je možné rozšíriť cez microSD karty. Ak však využijete pamäťovú kartu prídete o jeden slot pre nano SIM karty. Telefón má totiž 2 sloty pre SIM karty, z ktorých jeden je kombinovaný s microSD.
 oneplus-x-alert-battery
Fotky väčšinou zhotoví zadný 13Mpx fotoaparát s ISOCELL senzorom od Samsungu. Výrobca sľubuje, že na objekt zaostrí za 0,2s. Clona má hodnotu f/2.2 a fotoaparát zhotoví maximálne FullHD videa, nie 4K. Poteší aspoň slow-motion režim. Predný fotoaparát má ešte stále nadštandardné rozlíšenie 8Mpx.

Prístroj bude poháňať nevymeniteľná 2525mAh LiPo batéria a operačným systémom je Android 5.1.1 Lollipop s nadstavbou Oxygen. Android 6.0 by určite vyzeral na novinke lepšie. Smartfónu nechýba ani LTE, nemá však NFC. Poteší aj cena. Verzia OnePlux X Onyx sa v Európe totiž bude predávať za 269€. Na tento trh sa smartfón dostane 5. novembra. V USA sa telefón začne predávať 19. novembra za cenu 249USD. Ak vám viac padla do oka Ceramic verzia musíte byť rýchly. Tento model sa totiž bude predávať v limitovanom počte 10 000 kusov a 24. novembra bude pre neho spustený systém pozvánok. Cena štartuje na nie príliš vysokých 269€.
Zdroj: phonearena

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár