LG sľubuje príchod rolovateľných zariadení v roku 2017


LGSpoločnosť LG zverejnila roadmapu, podľa ktorej by sme sa roku 2017 mali dočkať skladateľných a rolovateľných smartfónov, televízií a iných elektronických zariadení.
Aby sme boli presnejší táto roadmapa predstavuje plány divízie LG Display, ktorá sa zaoberá displejmi rôznych druhov. Kľúčom k skladateľným a ohýbateľným zariadeniam má byť proprietárna Plastic-OLED technológia. Jej podstata začína v špeciálnom plastovom substráte (polyamid), ktorý sa nerozpúšťa pod vplyvom vysokých teplôt pri výrobe a je bez chýb. Ďalší krok spočíva v pridaní TFT (Thin Film Transistor) vrstvy a o zabezpečenie stability OLED prvkov sa postará flexibilný zapuzdrovací proces.
Počas celej výroby panelu sa nepoužije sklo ale iba plastový základ s ochranou proti poškriabaniu a tekutinami, ktorý tak zároveň slúži ako ochrana displeja. Výsledkom použitia plastového substrátu sú tenšie a ľahšie LCD a Glass OLED panely.
Ako môžete vidieť na obrázkoch, LG Display na budúci rok plánuje uvedenie ohybných smartfónov či tabletov a v roku 2017 by sme sa mali posunúť k úplne skladateľným a rolovateľným displejom, ktoré nájdu využitie u notebookov, televízorov, tabletov ale napríklad aj v displejoch v automobiloch.
Zdroj:  phonearena

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár