Microsoft predstavil svoju prvú vlastnú Lumiu


11.11.2014 – Martin miesto snehu priniesol extrémne teplé počasie a Microsoft oficiálne predstavil svetu prvý smartfón bez Nokia značenia, ktorým je Lumia 535. Pozrime sa, čo v sebe ukrýva tento smartfón s cenou ľahko nad 100€.

Ako sme už nedávno informovali, Lumia 535 v sebe nekombinuje žiadne high-end špecifikácie a zameriava sa skôr na zákazníkov, ktorí majú hlbšie do vrecka. Napriek tomu ide o dôstojne vybavené zariadenie. Pod kapotou nájdeme 4-jadrový procesor Snapdragon 200 s taktom jadier 1,2GHz, RAM s veľkosťou 1GB a 8GB vstaveného pamäťového priestoru. To je možné rozšíriť pomocou microSDXC kariet do veľkosti 128GB.

Displej o veľkosť 5″ ponúkne rozlíšenie 540x960px. Nad ním si našiel miesto aj fotoaparát s rozlíšením 5Mpx. Ide o rovnaký fotoaparát aký môžeme nájsť u zariadení Lumia 730 a 735. Zadný fotoaparát má rovnaké rozlíšenie 5Mpx. V horších svetelných podmienkach mu asistuje LED blesk. Batéria nemá príliš vysokú kapacitu (1905mAh) no vzhľadom na menej „žravé“ komponenty by smartfón mohol poskytnúť solídnu výdrž (uvádza sa 11h pri telefonovaní).
Z komunikačných modulov nechýba Wi-Fi 802.11 b/g/n či Bluetooth 4.0. Smartfón je veľký 140,2 x 72,4mm s hrúbkou 8,8mm. Hmotnosť je nízkych 146g. Neprehliadnuteľné je aj logo Microsoftu na zadnej a prednej strane. Microsoft k prístroju pribaľuje aj Microsoft Office, Skype, OneNote, hlasovú asistentku Cortana a 15GB miesta na cloudovom úložisku OneDrive. Operačným systémom je najnovší Windows Phone 8.1.

Lumia 535 bude na výber v šiestich farbách: v bielej, čiernej, azúrovej, svetlo oranžovej, svetlo zelenej a sivej. Smartfón sa bude predávať za 110€ bez dane. Ako prvý si ho budú môcť kúpiť zákazníci v Číne, Honkongu a Bangladéši už tento mesiac. Microsoft sľubuje, že ďalšie (nešpecifikované) trhy budú nasledovať neskôr. Portál Engadgetvšak tvrdí, že smartfón dorazí neskôr aj do Afriky a Európy.
Zdroj: phonearena

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár