Nová pamäť od Samsungu kombinuje 3GB RAM a 32GB úložného priestoru v jednom balení


Kórejská spoločnosť Samsung začala masovú produkciu nových pamätí ePoP (embeded package on package), ktoré kombinujú RAM a interné úložisko v jednom balení.
Natlačením dvoch kľúčových prvok smartfónov a tabletov dôjde k 40% úspore miesta v smartfónoch, čím zostane viac priestoru pre iné komponenty alebo účinnejšie chladenie. Malo by ísť vôbec o prvé priemyselne vyrábané ePoP pamäte, pričom Samsungu sa podarilo natlačiť vedľa seba 3GB LPDDR3 DRAM a 32GB eMMC pamäte. Na malom priestore s rozmermi 15x15x1,4mm sa tlačí ešte aj radič.
imagesOperačná pamäť ponúkne pre I/O operácie rýchlosť 1,866Mb/s a disponuje 64-bitovým rozhraním. Rýchlosť pre eMMC pamäť spoločnosť neposkytla. Samsung navyše tvrdí, že vďaka drobným rozmerom môže byť celá ePoP pamäť umiestnená na iný SoC (procesor), pričom by nemalo dôjsť k prehrievaniu či už SoC alebo ePoP pamäte.
EPoP pamäte od Samsungu môžu využívať rôzni OEM partneri vo svojich mobilných zariadeniach. V nasledujúcich rokoch plánuje Samsung vyrobiť ePoP pamäte so zvýšeným výkonom a vyššou kapacitou. Objavujú sa tiež špekulácie, že Samsung použije ePoP pamäť vo svojej nadchádzajúcej vlajkovej lodi Galaxy S6.
10a
Zdroj: techreport

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár