Nvidia o pár dní spustí predobjednávky na konzolu Shield 1


V Utorok oznámil líder na poli grafických kariet spustenie predobjednávok na svoju hráčsku konzolu vybavenú čipom Tegra 4.

Nvidia Shield je hráčska konzola bežiaca na Androide 4.0 Jelly Bean. Je to vôbec prvá konzola založená na SoC (system-on-chip) Tegra 4 (štyri jadrá ARM Cortex-A15 a grafika so 72 stream procesormi). Podobne ako všetky androidové zariadenia aj Shield podporuje prístup na Google Play Store. Konzola je vybavená dual-band WiFi 802.11n s dvomi anténami na príjem a dvomi na vysielanie. Displej má 5″ čo ako komu postačuje, no osobne by som uvítal o niečo väčší. Rozlíšenie displeja je 1280×720 (294ppi). Ďalšie vymoženosti Shield sú 2GB RAM, 16 GB vnútorná pamäť, Bluetooth 3.0, GPS, mini-HDMI výstup, micro-USB 2.0 port a zdieľaný 3,5 mm jack na slúchadlá a mikrofón.

   

Obrázky vo vysokom rozlíšení, kliknite pre zväčšenie

Predobjednávať sa bude dať od 20. mája. Cena konzoly je nastavená na $349 a začne sa rozposielať zákazníkom niekedy v júni. Nedá sa predpovedať aký úspech zaznamená prvá generácia Shield, ktorá ani nevyniká ktovieakým hardvérom a možnosťami. Nvidia možno mohla cenu nastaviť nižšie, nakoľko je trh s hernými konzolami takmer preplnený, svoj prvý počin mohla oceniť menšou sumou. Akým takým lákadlom môže byť akurát tak Tegra 4, no displej so svojou veľkosťou 5″ a rozlíšením 1280×720 nepatrí k žiadnym preborníkom.

   

Obrázky vo vysokom rozlíšení, kliknite pre zväčšenie

Navyše konzola podporuje hranie hier aj cez Steam, no len s prepojením cez domáce PC na ktorom je grafika Nvidia a beží účet Steam. Ak si teda zhrnieme vlastnosti Shield, neponúka nič prevratného a ostáva len sledovať, ako sa popasuje s konkurenciou.

 

Zdroj: xbitlabs.com

Komentáre:

Komentárov


Zanechať komentár

Jedna myšlienka “Nvidia o pár dní spustí predobjednávky na konzolu Shield