PC skrinka v podobe stola od Lian Li


Taiwanský výrobca počítačových skriniek, Lian Li, predstavil experimentálnu počítačovú skrinku v podobe stola.

 

Skrinka DK-01 je prototyp s rozmermi 800x795x600mm (ŠxVxH). Ide o skrinku, ktorá pokojne poslúži aj ako stolík. Na mieste, kde by ste na stole hľadali zásuvku alebo vysúvaciu dosku s klávesnicou sú dvierka, ktoré ukrývajú vnútornosti počítača. Šasi je z hlinníka, s výnimkou hornej časti. Tá je presklená, čo umožňuje priamy pohľad na hardvér počítača. Navyše, dá sa vyklopiť.
DK-01 vďaka svojím rozmerom poskytuje priestor aj pre gigantický HPTX formát základných dosiek, takže nebude problém vmestiť do nej dosky typu EATX, XL-ATX a samozrejme aj štandardné ATX základné dosky. Skrinka ďalej ponúka priestor až pre 14 3,5-palcových pevných diskov, ktoré sú umiestnené v samostatných, odnímateľných košoch. Po vybratí siedmich košov pre HDD je možné vložiť do skrinky väčšiu základnú dosku a prídavnú kartu s dĺžkou až 41cm. Ak sú všetky koše pre pevné disky v skrinke, zmenší sa priestor pre prídavnú kartu na stále dostačujúcich 28cm.
Skrinka ponúka 14 pozícií pre pevné disky
Tlačiť sa nebudú ani tie najdlhšie grafické karty
Do skrinky je možné umiestniť zdroj s dĺžkou 28cm. Chladič procesora by mal mať maximálne 18cm. Skrinka poskytuje dokopy až 7 rôznych miest, ktoré je možné osadiť 120mm ventilátormi. Na čelnom paneli nájdeme výstup pre slúchadlá, vstup pre mikrofón a 4 USB porty.

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár