Nadupaná Steam Machine pod kapotou


Len 300 ľudí dostalo na testovanie prototypy Steam Machine a jedna sa ušla aj serveru iFixit, ktorý sa na ňu pozrel z blízka, ako to má vo zvyku.
Už sme si zvykli, že špecialistom z iFixit sa dostávajú pod ruky najnovšie gadgety, ale aj napriek tomu, Steam Machine je tak trochu prekvapenie. Predsa len 300 kúskov rozdaných celosvetovo je dosť malé číslo. Jeden však predsa zakotvil u iFixit. Valve zatiaľ nešpecifikovalo hardvérové špecifikácie a tak rozdané boli naozaj nadupané mašinky.


Steam Machines boli vtesnané do malých, ale prepracovaných skriniek. iFixit nešetril chválou. Osadený bol procesor Core i5-4570 chladený chladičom Zalman CNPS 2x Mini ITX. Základná doska ASRock Z87E formátu mini-ITX, na ktorej bolo osadených kvalitných 8GB DDR3 RAM Crucial Ballistix a o grafiku sa stará Zotac GeForce GTX 780 spolu s rozširujúcou kartou SilverStone RC2 PCI Express x16. Ako úložisko je použitý hybridný harddisk Seagate ST1000LM014 SSHD 1TB 2,5″ SATA 3 5400 rpm so 64MB DRAM cache a 8MB MLC NAND flash.


O šťavu sa stará taktiež kvalitný zdroj SilverStone SST-ST45SF-G 450W 80 Plus Gold. Vidno, že Valve nevsadilo nič na náhodu a použilo naozaj kvalitné komponenty. Ako to však bude pri sériovej výrobe a aké špecifikácie budú zvolené, vie teraz len Valve. iFixit uštedril Steam Machine 9 bodov z 10 v rámci opraviteľnosti. Systém získal pochvalu aj za to, že panel drží len jedna skrutka a celý systém je navrhnutý v modulárnom dizajne čo robí z upgradu komponentov jednoduchú záležitosť.

 

Zvyšné obrázky si pozrite priamo na stránke iFixit.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár