PlayStation 4 v plnej paráde


Na práve prebiehajúcej výstave E3 odhalilo Sony vzhľad svojej novej konzoly.

Vo februári Sony oficiálne ohlásila svoju novú konzolu, vrátane špecifikácie „vnútorností“, no zvonku sme ju ešte nevideli. Až doteraz..Pre rekapituláciu pripomeniem, že srdcom konzole bude 8-jadrový procesor AMD architektúry Jaguar s integrovaným grafickým jadrom o výkone 1.84TFLOP/s  a zdieľanou 8GB GDDR5 pamäťou. Okrem toho bude mať 6-rýchlostnú BluRay mechaniku, 802.11n WiFi adaptér, USB 3.0 a BlueTooth 2.1. A tu je nová konzola na oficiálnych fotografiách:

Spolu s konzolou sa objaví aj nový ovládač DualShock 4 s touchpadom či konkurent Kinectu PlayStaion 4 Eye s dvoma kamerami a štvoricou mikrofónov. Veľmi potešujúcou správou je, že Sony nebude zavádzať žiadne reštrikcie na použité hry, na rozdiel od Microsoftu, ktorý u XBox One bude výrobcom hier dávať možnosť zablokovať použitú kópiu hry. Bude teda na dobrej vôli vydaveteľa, či si takúto vymoženosť „objedná“. Sony k tomu dokonca vydala aj krátke inštruktážne video, zrejme parodujúce krok Microsoftu:

Odzneli tiež mená pripravovaných titulov na nové konzoly – Elder Scrolls Online, NBA 2014, Assassin’s Creed 4: Black Flag, Killzone: Shadow Fall, Infamous: Second Son, Final Fantasy Versus XIII či Kingdom Hearts III.

Cena konzoly bola stanovená na 399USD v USA a veľmi „výhodným“ kurzom prepočítaná na 399€ pre európsky trh. Je to síce o 100USD/100€ menej ako plánovaná cena za XBox One, ktorý by mal mať napr. o niečo slabší grafický čip, avšak Microsoft bude ku konzole, minimálne v prvé dni, bundlovať aj nový Kinect, čo dvihne cenu práve o týchto 100USD/€. PlayStation4 sa bude predávať bez Eye, ten si budete musieť zaobstarať separátne. Novú konzolu od Sony si už môžte u niektorých predajcov predobjednať, dočkáte sa jej ale až okolo vianoc.

 

Zdroj: theverge.comdailytech.comtomshardware.com

 

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár