Pozor na podvodné phishingové stránky Facebooku!


Bezpečnostní pracovníci narazili na novú hrozbu na internete. Sú ňou podvodné stránky Facebooku, ktoré nie len že zbierajú mená a heslá užívateľov, ale sú určené aj na distribúciu malvéru.

 

Deje sa to pomocou bezpečnostnej hrozby známej ako phishing. Ten je založený na vytvorení kópie už existujúcej dôveryhodnej stránky. Táto podvrhnutá falošná stránka však odosiela zadané mena, heslá a iné údaje útočníkovi (phisher) a nie na skutočnú oficiálnu stránku. Nič netušiaci užívateľ tak veľa krát ani nevie, čo sa deje.

 

Podvodná Facebooková stránka 

Užívatelia najväčšej sociálnej siete tak čelia falošným stránkam Facebooku, ktorá inzeruje reklamu na aplikáciu, ktorá vám umožní pozrieť si kto navštívil váš profil. Ak chcete používať túto aplikáciu musíte sa buď prihlásiť cez Facebook, alebo si stiahnuť určitý softvér.

Malware, ktorý je vo falošnej aplikácií na prezeranie návštev profilu potom kradne informácie z infikovaných počítačov. Ako náhle sa dostane do zariadenia, zabezpečí si automatické štarty pri zapnutí OS pomocou pridania kľúča do registra. Navyše si ešte aktivuje keylogger na zachytávanie stlačených kláves a tieto informácie posiela na špecifickú emailovú adresu.Našťastie však emailová adresa už bola detekovaná a nie je platná, to sa však môže zmeniť a preto by ste mali byť opatrní.

Zdroj: softpedia.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár