ECS predstavuje dosku pre hráčov


ESC pripravilo ATX základnú dosku na platforme Intel Z87 rady GANK, namierenú medzi hráčov.

 

Hoci dosky ECS sa u nás zháňajú len veľmi ťažko, nedá sa povedať, že by ich produkty neboli originálne. Napr. novinka L337 Z87-H3-A3X GANK Drone zaradená do premium rodiny GANK, čo je rada dosiek určená pre hráčov. Drone by mal byť najlacnejší zástupca tejto rady.

 

Každá doska série GANK má uletený chladič na napájacej kaskáde, výnimkou nie je ani Drone, ktorej štylizovaný chladič zakrýva tranzistory 6-fázovej napájacej kaskády. Čo sa však často nevidí je akási zástena medzi CPU socketom a pamäťovými slotmi, ktorej význam mi popravde uniká. Výrobca ju totiž propaguje ako ochranu pred prachom, avšak prievan z ventilátora obvykle ofukuje aj pamäťové moduly. Nie je tiež možné vylúčiť kolíziu tejto steny s väčšími chladičmi. Druhá, menšia, zástena sa nachádza nad prvým PCI-E 16x slotom, ktorej účel by mal byť rovnaký.

Okrem tejto netradičnej vyvhytávky sa ECS pýši použitím kvalitných kondenzátorov so zvýšenou teplotnou odolnosťou aj do nízkych teplôt, EZ UEFI rozhraním a tzv. M.I.B X Motherboard Intelligent Functions, čo je sada možností pretaktovania plus predpripravené overclocking profily.

Na doske sa nachádza gigabitový Ethernet kontrolér Intel l217-V či zvukový kodek Realtek ALC1150 doplnený o software Creative Sound Blaster Cinema. Cena ani dostupnosť sa v správe neuvádzajú.

 

Zdroj: Guru3d.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár