TDK prinesie 40 TB pevné disky do roku 2020


Výrobca chce docieliť túto kapacitu použitím zápisu podporovaného teplom.
Zatiaľ čo sa Seagate vydal cestou SMR zápisu, TDK to skúša po svojom. 6 TB disky od TDK by sa mali objaviť na trhu v polovici roka 2015. Pomocou technológie „heat-assisted recording“ chce dosiahnuť nie len kapacitu 6 TB, ale dostať sa až na hranicu 40 TB. Vývojári dospeli k tomuto záveru skúmaním hraníc tejto technológie.
Teplo vytvárané laserom má za úlohu zlepšiť schopnosť zápisu na presne určený bod. Priemer svetelného bodu tvoreného laserom má len niekoľko desiatok nanometrov a má zaručovať, že teplo sa neprenesie na okolité oblasti a nenaruší integritu uložených dát. Priemer svetelného bodu je 10x menší, ako sa používa u Blu-Ray diskov. TDK má mierne navrch pretože Seagate a WD majú v pláne zatiaľ priniesť 20 TB disky do roku 2020.

Na videu vývojári demonštrujú funkčnosť disku s použitou technológiou, kde sa na disk zapisuje a zároveň aj číta niekoľko súborov naraz. V spolupráci s technológiou od Seagate a špeciálnymi laboratórnymi zariadeniami boli schopní prezentovať produkt fungujúci pod Windows 7. Podľa ich tvrdení sú už len krok od zrealizovania funkčného disku.

Zdroj: geek.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár