Pretaktujte K série Haswell aj na lacnejších doskách


ASRock prelomil obmedzenie a umožnil pretaktovanie procesorov s otvoreným násobičom aj na čipsetoch H87 a B85.
Doteraz bolo pretaktovanie Intel K série procesorov štvrtej generácie, výsadou len čipsetu Z87. ASRock však prišiel s riešením, ako umožniť pretaktovanie aj na zvyšných dvoch, lacnejších čipsetoch. Funkcia v BIOSe má názov Non-Z OC a podporuje ju zatiaľ len jedna doska z dielne ASRock.

Prvá doska, ktorá sa dočkala tejto aktualizácie je Fatal1ty H87 Performance. Výhodou pre overclockerov je osadené osem fázové napájanie. Pretaktovanie bolo testované na CPU i7-4770K, ktoré sa podarilo pretaktovať o 26%. Stačí len aktualizovať UEFI BIOS, následne sa v menu objaví Non-Z OC, kde si vyberiete frekvenciu CPU, reštartujete a procesor bez problémov nabehne na zvýšenej frekvencii.

ASRock svojou novinkou pravdepodobne potešil nielen overclockerov, ale aj užívateľov, ktorí by chceli mať možnosť pretaktovávania, ale nechceli veľa investovať do hardvéru. Zatiaľ je Non-Z OC dostupné len na vyššie spomínanej doske. Všetky ostatné dosky od ASRock s čipsetmi H87 a B85 sa dočkajú v blízkej dobe aktualizácie BIOSu.


Aktualizáciu BIOSu pre Fatal1ty H87 Performance nájdete na tomto odkaze.

 

Zdroj: techpowerup.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár