Problém vybíjania batérie môže za oneskorenie Androidu 5.0


Google stále neopravil chybu spôsobujúcu vybíjanie batérie pri zapnutej WiFi. Problémov s novým Androidom môže byť ale viac.

Posledné vydanie vývojárskej verzie nového OS stále trpí chybou, ktorú potvrdzujú hlásenia užívateľov na stránke pre nahlasovanie probémov. Množstvo užívateľov Nexus 5 tento problém potvrdilo a zdá sa, že Google sa na chvíľu zasekol a pravdepodobne nevie čo presne tento problém spôsobuje.

Vo vyhlásení odpovedal, že tím pracujúci na novom OS si je problému vedomý. Myslia si že problém by mohol spočívať v neobyčajne vysokých požiadavkách IRQ prerušní. To že je vydanie systému oneskorené je vlastne aj dobre, pretože je lepšie vydať systém s čo najmenej chybami ako systém trpiaci na množstvo chýb.

Google zatiaľ odporúča používať WiFi čo najmenej až do odstránenia problému. Na to prišiel už pravdepodobne každý užívateľ. Vynárajú sa však aj pochybnosti o tom, či je tento problém s vybíjaním jediný ktorý oneskoruje vydanie najnovšieho systému. Zakladateľ Android Police, Artem Russakovski si mysli že oneskorenie vydania je spôsobené viacerými chybami. Nech už je to akokoľvek, nový Android na seba už nenechá dlho čakať.

Zdroj: phandroid.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár