Projekt Morpheus prináša virtuálnu realitu pre PS4


Sony oznámila nový projekt začínajúci éru virtuálnej reality aj pre ich PlayStation 4.

Headset Morpheus je rozšírením hráčskeho zážitku pre PlayStation 4 a zatiaľ je len vo fáze vývoja. Sony už má prorotyp, ale ten nie je ešte pripravený na sériovú výrobu, pretože treba vykonať ešte viacero úprav. Morpheus bude spolupracovať s kamerou PS4 a pohybovým ovládačom na napodobnení pohybov hlavy a fyzických akcií vykonaných rukami v kompatibilných hrách.


K dispozícii bude taktiež 3D audio technológia umožňujúca zvukom prichádzať zo všetkých smerov. Prototyp Morpheus bol predstavený na Game Developers Conference, ktorá teraz prebieha v San Francisku. Ukážky boli prezentované na hrách Eve Online (spin-of Valkyrie), Thief a ďalších demách od Sony. Vo vývoji je aj Developer Kit, ktorý taktiež nie je pripravený na distribúciu.

morpheussony1

 

Na hernej scéne sa objavili aj informácie o tom, že aj Microsoft pripravuje svoje zariadenie pre virtuálnu realitu a hotový je už aj patent. Morpheus je zatiaľ spojený s PS4 káblom, no do budúcna sa ráta aj bezdrôtové spojenie, ktoré zatiaľ vývoj nezahŕňa. Zobrazovací displej má Full HD rozlíšenie a záber vyšší ako 90°.

Zdroj: bit-tech.net

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár