Raspberry Pi dostal výkonnejší hardvér a podporu pre Windows 10


RPi-B-CN-set-upDruhá generácia Raspberry Pi dostala výkonnejší hardvér. Cena je stanovená na 35 dolárov. Okrem toho zariadenie dostane aj podporu Windows 10, ktorý by mal byť dokonca zadarmo. Malo by sa jednať o mobilný Windows 10.

Podľa výrobcu je procesor v Raspberry Pi 2 až 6-krát výkonnejší než v predchádzajúcej generácii. Pôvodná verzia mala jedno jadro taktované na 700MHz. Pi 2 má 4-jadrový procesor taktovaný na 900 MHz, ale už s architektúrou ARMv7, čo je oproti ARMv6 značný skok. ARMv7 pridáva natívnu podporu pre množstvo nových aplikácií.

 

115761_fig1-raspberrypi-b+

Raspberry Pi 2 dostal tiež 1GB RAM vrátane Broadcom VideoCore IV (grafický akcelerátor). Ten je taktovaný na 250 MHz. Je teda rovnaký ako mala verzia Model B+. Čo sa konektivity týka dostanete 4 USB porty, 100-megabitový ethernet, HDMI, 3,5mm jack či podporu SD kariet. Nechýba samozrejme podpora 40 GPIO pinov. Plošný spoj je identický ako má Model B+.

Vďaka Microsoftu a jeho podpore Internet Of Things, bude Windows 10 pre Raspberry Pi 2 v rámci programu Windows Developer Program for IoT zadarmo. Ako tomu bude ďalej, zatiaľ nie je jasné pretože jedná o čerstvú novinku. Microsoft viac údajov neposkytol.

Zdroj: Techspot

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár