Seagate 600 SSD 240GB


Z duopolu výrobcov pevných diskov Seagate a Western Digital je to práve Seagate, ktorý prvý uvádza klientské SSD. Na tomto trhu sú už však niekoľko rokov etablované silné mená ako Crucial, Intel, Kingston, OCZ a Samsung. Uspieť v tejto konkurencii preto nebude ľahké.

Seagate 600 SSD – Úvod

Spoločnosť Seagate je už viac ako 30 rokov svetovým lídrom v oblasti pevných diskov a pamäťových riešení. Bola to práve spoločnosť Seagate, ktorá na trh uviedla ako prvá 7200 RPM HDD Barracuda, neskôr aj prvý 10K a 15K RPM pevný disk, prvý pevný disk s rozhraním Fibre Channel a rovnako aj prvý hybridný disk Momentus, uvedený už v roku 2006. Ubehli ďalšie tri roky a Seagate uviedla svoj prvý SSD Pulsar určený pre podnikové nasadenie. Písal sa záver roku 2009, trh SSD bol na rapídnom vzostupe, a preto mnohí domáci používatelia očakávali od svojho obľúbeného výrobcu uvedenie aj klientského SSD. Stalo sa tak však až v máji tohto roku, kedy Seagate predstavila kompletnú SSD produktovú radu uvedením svojho prvého klientského SSD Seagate 600 SSD, ďalšej generácie podnikových SSD Seagate 600 Pro SSD a Seagate 1200 SSD a PCIe akceleračnej karty Seagate X8 Accelerator. V dnešnej recenzii sa pozrieme na 240GB Seagate 600 SSD v 7 mm prevedení, ktorý by mal byť neprekonateľným notebookovým SSD. Uvidíme.

5447_01_seagate_600_ssd_st240hm000_240gb_ssd_review_full

Laptop SATA SSD Performance FeaturesPracujte rýchlejšie s 600 SSD

Seagate 600 SSD sú navrhnuté ako upgrade notebookov vybavených iba klasickým pevným diskom. 600 SSD vďaka tomu umožňuje notebooku načítať operačný systém a ďalšie aplikácie až o 50% rýchlejšie. Rovnako je zrýchlený aj prístup k ostatným dátam, takže si budete môcť vychutnať vynikajúcu odozvu a tráviť menej času čakaním.

Laptop SATA SSD Rugged Features
Robustná ochrana dát pre notebooky

600 SSD je najlepšou aktualizáciou notebooku, akú možno vykonať. Na rozdiel od klasického pevného disku poskytuje 600 SSD vysokú úroveň robustnosti a odolnosti voči nárazom, čím chráni Vaše dáta v prípade, že by Vám Váš notebook náhodne spadol na zem alebo narazil počas prevádzky, nakoľko SSD nemá žiadne rotujúce platne alebo záznamové hlavy.

Laptop SATA SSD Seagate FeaturesJednoduchý upgrade notebooku vďaka 5 a 7 mm výške disku

600 SSD, podporujúci ľubovoľný operačný systém, sa do notebooku inštaluje ako typický pevný disk. Na rozdiel od konkurencie je to však jediný SSD dostupný v už štandardnej 7 mm výške, ale aj iba 5 mm výške, vďaka čomu je 600 SSD vhodný pre tenké a ultra tenké notebooky. Kapacita až 480GB pritom poskytuje dostatok úložného priestoru pre Vaše dokumenty, hry,

videá a ďalšie dáta.

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár