Vyrobte si GIF z akéhokoľvek videa


Stránka Imgur vytvorila nový nástroj, s pomocou ktorého si vyrobíte animovaný obrázok prakticky z ktoréhokoľvek videa na Internete.
Stačí keď zájdete na stránku Imgur a služba Video to GIF vám z ľubovoľného videá (napríklad z YouTube) umožní vyrobiť GIF s maximálnou dĺžkou 15 sekúnd a s textom. Bavíme sa o GIF obrázkoch, no Imgur v skutočnosti vytvorí animáciu s formátom .gifv, ktorý má veľmi podobné vlastnosti ako GIF no odlišuje sa v spôsobe prehrávania.
Vytvorené GIFV animácie sú kvalitatívne na vyššej úrovni ako GIF animácie pričom na disku vám zaberú málo miesta. Nevýhodou však je, že zdieľanie vyrobených GIFV nie je tak jednoduché a potrebujete získať kód pre vloženie, ktorý je navyše niekedy potrebné ešte upraviť aby bol výsledok podľa očakávaní. Samotné animácie však na stránkach Imgur vyzerajú a pracujú bezchybne.
Pri vytváraní GIF-u stačí zadať do políčka URL videa a následne je možné vyberať od ktorého miesta má GIF vzniknúť a akú má mať dĺžku. Možné je tiež pridať text a ak ste s úpravami spokojní kliknite na Create GIF.
Výsledok v mojom prípade vyzerá takto. Video bolo spracované do GIFV formátu, no text je trochu malý (text je spravidla väčší, raz za čas sa vám môže stať, že bude takto malý).
Problém je s jednoduchým zdieľaním, no to je možné sčasti vyriešiť po kliknutí pravým tlačidlom myši a zvoliť kopírovanie adresy videa. Túto adresu môžete následne zaslať priateľom. V pravom dolnom rohu na vás bude čakať možnosť „download“, s ktorou môžete GIF stiahnúť. Animácia sa však väčšinou uloží vo formáte GIF a bude mať obrovskú veľkosť (v mojom prípade trochu nad 50MB).
Stiahnuť GIF môžete aj priamo cez kontextové menu po zvolení položky „Uložiť video ako…“. V tomto prípade  bude mať súbor mp4 formát a oveľa menšiu veľkosť (u mňa asi 2MB).
Zdroj: theverge

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár