Windows 9 prinesie prepracované Štart menu a virtuálne plochy


Na Internete sa objavili uniknuté obrázky pripravovaného systému Windows 9, či dokonca video, na ktorom vidíme novú ponuku Štart.
Štart menu demonštroval už aj sám Microsoft, no teraz sa vďaka uniknutému videu a screenshotom z nemeckých stránok môžeme pozrieť na detailnejšie fungovanie novej ponuky Štart. U nej sa dá nastaviť či má byť užívateľ po kliknutí premiestnený na dlaždicové menu alebo bude zobrazená ponuka, na ktorú sme zvyknutí zo starších systémom ako Windows 7. Určité moderné prvky však nové menu bude stále mať ako napríklad živé dlaždice a rôzne aplikácie.
Cez Štart menu bude možné počítač aj vypnúť či reštartovať, no táto ponuka by sa mala presunúť do hornej časti ponuky Štart. Inak bude ľavý panel ponuky tradične zobrazovať aplikácie, zatiaľ čo pravý panel bude patriť živým dlaždiciam. Čim viac aplikácií bude pripnutých do ponuky Štart, tým viac sa bude Štart menu rozširovať.

Na dolnej lište si tiež môžeme všimnúť, že vedľa ikony Štart menu pribudla aj ikona vyhľadávania. Čo je však zaujímavejšie je, že vedľa nej je ikona virtuálnych plôch, aké poznajú napríklad užívatelia systému Linux Ubuntu. Virtuálne plochy je možné pridávať do neznámeho počtu. Ako presne bude táto funkcia pracovať je taktiež neznáme. Objavujú sa tiež informácie, že Microsoft zruší Charms Bar, čo je menu objavujúce sa na pravom okraji obrazovky.
Treba mať na pamäti, že ide o predčasný pohľad na nový operačný systém, ktorý mimochodom môže niesť meno Windows 9 alebo len jednoducho Windows. Veľa sa tak toho ešte môže zmeniť. Microsoft plánuje uvoľniť technologický náhľad systému na konci tohto mesiaca alebo začiatkom budúceho. Distribúcia zákazníkom by mala začať budúci rok.
Kompletnú fotogalériu nájdete na stránkach Winfuture.de a computerbase.de.
Zdroj: theverge

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár