MSI ukázalo návrh grafickej karty GeForce GTX 970


Nová generácia grafických kariet do desktopu od nVidie sa blíži a MSI ukázalo ako by mohla vyzerať jej verzia GeForce GTX 970.

 

Spoločnosť sa s obrázkami, alebo presnejšie povedané počítačovými návrhmi, podelila na sociálnej sieti Facebook. Karta má červeno-čierny dizajn typický pre radu Gaming a používa nový chladič TwinFrozr V. Ten využíva dvojicu 100mm ventilátorov a masívne rebrovanie s heatpipes.
Čo sa týka špecifikácií karty tak od tých sa očakáva, že jadro GM204 založené na architektúre Maxwell ponesie 1664CUDA jadier, 138TMU a 32ROP jednotiek. Karta bude využívať 4GB pamäti, ktoré budú komunikovať cez 256-bitov širokú zbernicu. Návrh karty od MSI tiež prezrádza, že karta bude vyžadovať dvojicu 6-pinových konektorov, čo je o trochu menej ako GTX 770, ktorá používa jeden 6-pin a jeden 8-pin.
Odhalenie obrázkov grafickej karty zrejme znamená, že čoskoro sa dočkáme aj uvedenia kariet novej série. O karte MSI sa hovorí, že bude uvedená ešte tento mesiac. Podľa uniknutých benchmarkov by referenčná GTX 970 mala mať výkon na úrovni karty GTX TITAN a asi 2% nad GTX 780.
Zdroj: techpowerup

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár