Windows Phone 8.1 ešte dostane update


Napriek tomu, že v januári Microsoft oznámil a predstavil Windows 10 for Mobile, update známy ako GDR2 príde.

Ešte počas minulého roka sa predpokladalo, že Windows Phone 8.1 dostane dve aktualizácie. Jeden update známy ako GDR1 alebo Windows Phone 8.1.1 stále na niektoré telefóny neprišiel. /pozn redaktora – u Lumií je známy ako Denim/. Ako sme vyššie spomínali, medzitým bol predstavený W10FM. Predpokladalo sa, že Microsoft projekt okolo update GDR2 zruší. Na stránke Windows Phone sa ale objavil changelog.

Nový update, ktorý určite príde pred Windows 10 for Mobile pridá podporu telefonovania cez LTE, známe ako VoLTE alebo Voice over LTE. Na túto funkciu však budete potrebovať čipset s jeho podporou. Tam patrí napríklad Snapdragon 800. Nie je známe, ktoré čipsety dostanú podporu. Pripomíname, že napríklad MS8960, ktorý je v Lumii 820,920 a 925, napriek tomu, že protokol Miracast podporuje, s Windows Phone 8.x nie je kompatibilný.

Okrem toho bude môcť OEM výrobca, (napr. operátor) prednastaviť kompletne Štart obrazovku s možnosťou obnovenia po továrenských nastaveniach. Microsoft pridal pár nových jazykov – Bangla, Khmer, Kiswahili a Lao. Zmien je mnoho, ale malých.

Zdroj: Microsoft

Komentáre:

Komentárov