Xiaomi MiPad: Prvý tablet s Nvidia Tegra K1 predstavený


Čínsky výrobca Xiaomi predstavil svoj prvý vlastný tablet s názvom MiPad, ktorý je prvým komerčným zariadením na báze nového procesora Nvidia Tegra K1. V tablete beží Android a opticky sa dosť podobá na zmes iPhone 5C a iPadu mini.

Xiaomi MiPad má 7,9-palcový displej s rozlíšením 2040×1536 pixlov. Vo vnútri pracuje Nvidia Tegra K1, taktovaný na 2,2 GHz. K špecifikáciám sa pridáva aj 2 GB RAM, 16 GB alebo 64 GB flash pamät a tiež podpora micro SD do 128 GB. Okrem toho je tablet vybavený 8-megapixlovým fotoaparátom na zadnej strane, ktorý si však bude musieť vystačiť bez blesku. Na prednej strane sa nachádza 5-megapixlová kamera.

Tabletu nechýba ani Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Batéria má kapacitu 6700 mAh a je o niečo väčšia ako má iPad Mini. Aj napriek tomu sa čínskemu výrobcovi podarilo udržať hrúbku a váhu v normálnom rozmedzí. Xiaomi MiPad váži 360 gramov a je hrubý 8,5 mm. Dostupný bude vo viacerých farbách.

Nový tablet bude predstavený najskôr v Číne, kde bude 16GB verzia dostupná za 175 € a 64GB verzia za 199 €. Za pomerne nízku cenu tak čínsky výrobca ponúka vysoký výkon a dobré vybavenie. Dôvodom je marketingová stratégia, založená na extrémne nízkej cene a profitovaní z vlastných služieb.

Služby sú v tomto prípade stredobodom upravenej verzie operačného systému od Google. Tzv. MIUI sa zmenil nielen opticky, ale prináša aj celú radu služieb, ktorou chce výrobca dosiahnuť dodatočné príjmy. Služby sú tiež dôvodom, ktorý zapríčinil, že produkty Xiaomi sa doteraz dali kúpiť iba v Číne a v iných ázijských krajinách. Či a kedy sa tabletu dočkáme aj v Európe zatiaľ nie je známe.

 

Zdroj: Winfuture.de

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár