SilentiumPC Fera 2 – za málo peňazí veľa muziky


SilentiumPC Fera 2 – Balenie, špecifikácie

Spoločnosť SilentiumPC ako pomerne mladý hráč na trhu s chladičmi (založená v roku 2007) volí upútanie pozornosti zákazníkov najmä priaznivou cenou. Pred samotnou recenziou preto treba povedať, že dnes testovaný chladič spadá do nízkej triedy a jeho hlavným lákadlom bude príjemná cena, ktorá sa v našich končinách začína už na 19€. Chladič tak pravdepodobne neovládne našu tabuľku a je mierený skôr na zákazníkov, ktorí majú hlboko do vrecka a nevyžadujú špičkový výkon či prevedenie.

 
 

Chladič dorazil v škatuli neveľkých rozmerov na ktorej prevažovala žltá a biela farba, ktorú dopĺňali obrázky produktu a špecifikácie. Na prednej strane dominoval aj nápis „High efficency“ a tak uvidíme nakoľko efektívny chladič naozaj bude.Po roztvorení balenia ma ako prvý privítal návod, ktorý pomocou fotografií v jednotlivých krokoch popisuje ako chladič správne nasadiť na AMD či Intel procesory.Pod ním v bielej krabičke z veľmi mäkkého papiera šramotilo čosi čo naznačovalo, že sa bude jednať o montážnu sadu. Bolo tomu tak a v krabičke sa v jednom igelitovom vrecúšku skrývala celá montážna sada aj s príslušenstvom.

 
 

To nie je príliš bohaté a okrem montážnej sady zahŕňa v podstate iba teplovodivú pastu Pactum PT-1 a štvoricu uchopovacích spôn pre ventilátory. Štyri uchopovacie spony v balení by mali naznačovať, že pasív bude možné osadiť rovno dvojicou ventilátorov. Škoda, že balenie s montážnou sadou a príslušenstvom nie je vyrobené z pevnejšieho kartónu. Tenký papier je totiž veľmi jednoduché deformovať a nedodáva príliš veľký pocit bezpečia pre obsah balenia.

 
 

Pri odkrývaní ďalších útrob balenia však nasledovalo ďalšie sklamanie. Samotný heatsink s ventilátorom je uložený iba v plastovom výlisku. V celom balení absentujú penové či polystyrénové výstelky, ktoré by chladič chránili pred fyzickým poškodením napríklad pri preprave.Ventilátor je ešte aspoň v podobne mäkkej papierovej škatuli ako montážna sada. Balenie ventilátora bolo v mojom prípade cele biele bez akýchkoľvek popisov či obrázkov. Ani na stránkach výrobcu sa mi nepodarilo zistiť model ventilátora, veľmi nápadne sa však podobá na Zephyr 120 PWM, ktorý nám spoločnosť dodala ako sekundárny ventilátor. Otestujem tak teploty aj v push/pull konfigurácii.

 
 

„Bonusom“ na záver v balení je malý sáček s granulami na odsávanie vlhkosti, na ktorý sme zvyknutí skôr v škatuli od topánok. Jeho prítomnosť pri pasíve pôsobila na mňa trochu smiešne. Čo mi však prekážalo viac bol fakt, že pasív bol uložený iba v plastovom výlisku ktorý poskytuje minimálnu ochranu.

 
 
 

Špecifikácie

V tabuľke možno prehľadne vidieť čo si domov odnesiete pri zakúpení Fery 2 

 

SilentiumPC Fera 2
Rozmery pasívu (s ventilátorom): 125x75x152mm (š x h x v)

Rozmery pasívu (bez ventilátora): 125x52x152mm (š x h x v)
Hmotnosť chladiča s ventilátorom: 555g
Materiál rebier: hliník
Heatpipes: 4x6mm
Materiál heatpipes: meď
Základňa: HE
Ventilátor: 120mm PWM
Konektor: 4pin PWM
Ložiská: hydraulické
Rozmery ventilátora: 120x120x25mm
Otáčky ventilátora: 500-1400RPM
Maximálny prietok vzduchu: 55CFM
Hlučnosť ventilátora: 8,9 – 21dBA
Kompatibilita chladiča: Intel: LGA 775, 1150, 1155, 1156, 1366, 2011                                                      AMD: AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+
Cena: od 20€

zakúpiť  tu.! <——–

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár