Samsung prichádza s ultra tenkými externými napaľovačkami 1


Mechaniky sú primárne určené ako doplnok ku ultrabookom, ktoré nemajú optickú mechaniku.

Optické mechaniky už majú svoje najlepšie časy za sebou. V dnešných časoch rýchleho „nonstop“ internetu si už takmer každý zaobstará veci aj bez optického média. Samsung aj napriek už pomaly odchádzajúcim mechanikám uviedol dva nové modely, mierené hlavne pre užívateľov ultrabookov. Sem tam sa stane že aj majiteľ ultrabooku potrebuje optickú mechaniku, nie je to síce často, ale možnosť si zaobstarať štýlový kúsok tu už je.

Dva modely SE-218GN (148,6 x 14 x 146 mm) a SE-208GB (148 x 14,4 x 143 mm) sú len 14 mm tenké a navrhnuté tak aby ladili s ultrabookmi. Vďaka nízkej spotrebe pomocou technológie Smart Power si vystačia len s jedným káblom zapojeným do USB 3.0 portu. Vzhľadom na tenký dizajn sa muselo tlačítko na otvorenie umiestniť na vrch mechaniky. Technológia Smart Archive má na starosti bezpečné uloženie citlivých údajov.

SE-218GN poskytuje osobný SNS (Social network service) úložný softvér s názvom MyStory. Používatelia tak môžu sťahovať fotografie zo svojich SNS účtov a vytvárať si vlastné elektronické fotoalbumy. MyStory aktuálne podporuje Facebook, Instagram a Google+. Doporučená maloobchodná cena je 36,90€ za SE-218GN a 29€ za SE-208GB. Dostupné by mali byť mechaniky od septembra.

Zdroj: tomshardware.com

Komentáre:

Komentárov


Zanechať komentár

Jedna myšlienka “Samsung prichádza s ultra tenkými externými napaľovačkami