Multifunkčný externý disk od WD


Z externých diskov sa už stali multifunkčné zariadenia pripravené na streaming, WiFi a WD pridalo aj rozšírenie o SD slot.
Už takmer zabudnuté doby externých diskov, ktoré plnili úlohu výlučne dátového úložiska na prenos veľkých objemov dát sú preč. Aby výrobcovia uspeli na trhu musia pridávať k nim rôzne doplnkové funkcie. WD nie je výnimka a pripravil disk s viacerými funkciami. Vo vnútri nájdeme 2,5″ klasický pevný disk s pripojením USB 3.0, SD slot pre rozširujúce karty (čo je zaujímavé u pevného disku) a možnosti konektivity rozšíri aj WiFi.

WiFi je triedy 802.11n a je možné na ňu pripojiť až 8 zariadení naraz. Šírka pásma dovolí prehrávať HD obsah súčasne na 4 zariadeniach. Disk má zabudovaný FTP server, ktorý dovoľuje naň zapisovať zariadeniam s WiFi napr. kamery či fotoaparáty. Nezabudlo sa ani na prístupový bod a tak My Passport dovoľuje zdieľať internetové pripojenie viacerým zariadeniam súčasne.

Disk sa dá ovládať cez klasické webové rozhranie alebo Android a iOS. Pevný disk má malú pomoc od SSD, ktorý mu môže odľahčiť prácu napr. tým, že vie streamovať 6 minút HD obsahu. Nie je to síce nič moc, ale aj to pomôže. Vstavaná batéria vydrží streamovať video 6 hodín na jedno nabitie. V standby režime vydrží 20 hodín. Špeciálny režim úspory batérie vie predĺžiť jej životnosť takmer o tretinu. Tento režim je však určený len pre jedného užívateľa.

My Passport je dostupný v troch kapacitách. 500GB za 99€, 1TB za 137€ a 2TB za 167€.

Zdroj: techreport.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár