Pripojenie na Wi-Fi počas letu nebude problémom


Elektronické prístroje nespôsobujú žiadne problémy počas štartu a pristávania lietadiel. Platí to dokonca  aj v prípade, ak ste počas letu pripojený na Wi-Fi hotspot, rozhodol tak americký úrad pre letovú bezpečnosť.

Cestujúci môžu  mať svoje smartfóny a tablety  počas štartu a pristávania pripojené na palubnú Wi-Fi  bez toho aby ohrozili bezpečnosť letu. Také sú závery z porady amerického úradu pre letovú bezpečnosť. Informoval o tom  Wall Street Journal.

Americké letecké spoločnosti by tak mohli na území krajiny umožniť svojim pasažierom používať smartfóny, tablety a notebooky. Doteraz aj v USA platilo, že všetky elektronické prístroje museli byť počas vzlietnutia a pristávania vypnuté. Táto zmena by pre cestujúcich znamenala, že môžu počas letu čítať knihy, sledovať filmy a počúvať hudbu. Platili by aj určité obmedzenia najmä pre väčšie zariadenia ako sú notebooky.

Je však otázne, či sa letecký úrad USA stotožní s týmito odporúčaniami a odstráni existujúci zákaz. Dovtedy však stále platí, že mobilné zariadenia treba mať počas letu vypnuté. Či tieto odporúčania budú nasledovať aj európske úrady zatiaľ nie je známe.
Zdroj:http://pc.zoznam.sk

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár