Valve odhalil Steam ovládač


Dotykový displej a netradičné riešenie ovládania pohybu, asi tak by sa dal charakterizovať Steam ovládač.

Ovládač zaujme hneď na prvý pohľad svojim trochu netradičným štýlom. Namiesto klasických ovládacích smerových prvkov má dva trackpady. Valve si myslí, že tak ponúkne hráčovi oveľa lepšie ovládanie zvlášť v RTS (Real time strategy) hrách. Do ovládača bola zabudovaná aj dômyselná hmatová spätná väzba pre dokonalejší systém kontroly. Valve to dosiahlo duálnymi lineárnymi rezonančnými pohonmi.
Malé silné elektromagnety sú pripojené ku obidvom trackpadom a sú schopné zabezpečiť širokú škálu vibrácií, čo umožňuje presnú kontrolu nad frekvenciou, amplitúdou a smerom pohybu. Nemenej zaujímavým prvkom ovládača je dotykový displej umožňujúci ovládať množstvo dodatočných funkcií. Ďalšie ovládacie prvky by mali byť aj zospodu ovládača.
Čo sa týka Steam Machines, Valve začalo už rokovať s niekoľkými výrobcami hardvéru o ich výrobe. Taktiež dovolí výrobcom vyrábať ich vlastné verzie. Zariadenie Steam Box bude vyrábať Valve samo. Obidve verzie budú mať už oznámený operačný systém Steam OS. Spoločnosť oznámila, že prvé testovacie Steam Machines v počte 300 ks bude rozdaných hráčom, ktorí spĺňajú podmienky. Uskutočniť by sa tak malo budúci rok.

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár