Vulcanic Islands,dátum vydania a informácie o CrossFireX


Nová generácia AMD Radeon grafických kariet s kódovým označením „Vulcanic Islands“, ktorým bola venovaná tlačová konferencia GPU14, budú oficiálne predstavené 15. októbra 2013…

 

Od tohto dátumu si budete môcť veľmi pravdepodobne objednať nové AMD Radeon R9 a R7 grafické karty. Oficiálny dátum vydania zverejnil turecký server donanimhaber.com, pretože nahral na svoje video o GPU14 konferencii slajd z prezentácie, ktorý je ešte stále pod NDA (zmluva o nešírení informácií). Na dolnom okraji je možné zahliadnuť červený nápis „Under Embargo until 15 October 2013 @ 12:01 AM EST“.

Zároveň odhaľuje slajd novinky v oblasti multi-GPU zapojenia CrossFireX o ktorých sa doteraz iba špekulovalo na základe neprítomnosti CrossFire konektora na hornej strane Radeon R9 290X a R 290. Ako je možné zo slajdu vyčítať, nebudú grafické karty založené na Hawai GPU potrebovať externí mostík pre zapojenie CrossFireX. Komunikácia medzi jednotlivými grafickými kartami bude prebiehať výlučne cez PCI-Express a to bez straty výkonu. Je to možné vďaka DMA (Direct Memory Access) jednotky integrovanej do GPU „vážiaceho“ ~6,2 miliárdy tranzistorov. Nová CrossFire technológia je pripravená pre UltraHD rozlíšenia, Eyefinity a Frame Pacing.

Modely R9 280X, R9 270X a R9 270 si budú musieť vystačiť ešte so „starým“ CrossFireX, vyžadujúcim externý mostík. Aj táto skutočnosť naznačuje, že v prípade týchto modelov sa jedná o mierne zmenené, však dobre známe, Radeon HD 7000 grafické karty. Niet divu, že internetom sa šíria správy o premenovaní (rebranding).

Zdroj: AMD, donaminhaber.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár